MiskNatüreL KokularVideo

Saf Ceylan Miski Sibirya(Moğol)

Misk ceylan miski tanıtımı

Saf misk  nedir?  musk  deer musk, misk ceylanı,   Tibet miski  hakkında..

Misk Nedir?  Misk-i Amer Hakkında  tüm bilgileri aşağıdaki  bağlantılardan   bulabilirsiniz.

Bildiğiniz   gibi   en  iyi misk   Tibette yetişen ceylanlardan elde edilmektedir.  Hayvanların öldürülmesi ile elde edilen bu miskler   sonucunda   hayvanların avlanması yasaklanmıştır  (çok iyi bir karardır)  öldürülen hayvanlardan elde edilen miskleri  zaten  kabul etmiyoruz  özellikle  soruyoruz   bir canlının öldürülmesi ile elde edilen misk ise kabul etmeyiz. Ancak   bu sebeple   normal yollarla  elde edilmiş keselerden işlenen miski  artık bulamadığımız için   elimizde ceylan miski  neredeyse kalmadı  hatta kalmadı.  Bu sebeple bir kaç sene içinde  bulmak zor olacaktır.

Önemli Bilgiler..

Ve unutmadan.  hakiki misk asla ucuz olmaz.  bu yüzden misk alırken oranlarını   yaşını nerenin miski olduğunu sorunuz..  aldığınız misk veya amber  çünkü altından daha pahalıdır.  ucuz olanlardan kaçının..

ambergis
MİSK-U AMBER

Unutulmaması gerekenlerden bazıları ise.   Beyaz misk  yoktur.  misk  rengi   yılına  göre  kırmızı açık kırmızı  hafif hayvansı ancak  tamamen  hayvan kokmaz. Bekledikçe kesenin işlenmesi ile  ilahi  hikmet ile sadece misk ve amber de  o koku  çiçek  deryası  gibi  hayvanın   yediği otlardan tutunda  narinciye  gibi  sanki   bir kır  gezisine  çıkmış     dağ  havası kekik kokuları  daha ötesi ile   daha  önce koklamadığınız  tüm  rahiyaları içerebilir.

kabe esansı
ESANS

Şuan için  sınırlı  stok olarak elimizde çok azda olsa  misk  bulunur.  civet miski  vardır.  ambergis vardır. ancak misk için  biraz stokları incelemek gerekecek.   misk   işlenmesi oldukça  zordur her insan bunu yapamaz.  Yapanların  çoğu misk yaptım sanar ancak bu iş öyle  değildir bu yüzden zaten misk  tentür veya  işlenmesini   anlatmayı da düşünmüyoruz. Sebebi ise  insanlar  değşik usüllere kaçarak  gerçek misk miş  gibi katkılı  saf olmayan karışımlar satmaması içindir.

Hakiki  Ceylan Miski, Sibirya –  Moğol Miski  Amber için   bakınız..

Kısa video ile hakiki ceylan miski tanıtımını yaptık. Detaylı bilgileri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Natürel – Doğal ve istediğiniz herhangi bir esans koku istekleriniz için bana ulaşabilirsiniz. iletisim@ibrahimfirat.net ibo.firat@gmail.com Tlf: Whatsapp: 0531 289 87 39 (İbrahim Fırat “ANA İLETİŞİM” ) 0 537 686 89 19 (Kasım Fırat )

Abone Olmak İçin https://www.youtube.com/user/ibofirat34

Misk Video İzle..

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı