AmberÇay AğacıChampaçaEsansFrangipaniGardenyaGül YağıKasni OtuLavantaMeşe YosunuMiskMutluluğun KokusuNatüreL KokularNergisOud (UD)Özel KarışımParfüm TasarımıReyhanSandalSelviVetiver

Mutluluğun Kokusu

Mutluluğun Kokusunu Yapmak Mümün Mü?

Mutluluğun resmini çizmek zor evet ancak mutluluğun kokusunu harmanlamak imkansız gibi görünse de zor değil. Fakat çok emek isteyen ve dikkat gerektiren anlık bir duruma bağlı.

Mutluluğun Kokusu Yapılabiliyor!

Mutluğun kokusunu 12 Şubat 2020’de bir deneme ile yapmıştım. Fakat bu koku sadece kişiye özel o anki duruma bağlı.

gÜL yAĞI

Örnek olarak: bir kişiye bir hediye aldınız ve o anki sevincini saniyeler içinde analiz ederek dikkat (odaklanarak) beyninizde manen o anın resmini çekerek karışım yaparken duruma göre her anın her saniyesinin analizi ile hangi özü kullanacağınıza karar vermenizdir.

Detayları ile  kokudaki mutluluk

Mesela: Bizim yaptığım koku ilk bir haber vererek o anda şaşkınlık ve daha sonrasında öyle değil böyle diyerek mutluluğu ikiye katlayarak birinci aşamada buruksu sevinç ve ikinci aşamada ise mutluluğun doruk noktası ile 22 notanın buluşması ile ortaya o anın kokusu çıkmıştı.

KARIŞIK NATÜREL KOKULAR
KARIŞIK NATÜREL KOKULAR

Ve çok güzel bir koku oldu tamamen natürel yağlardan yapılan ancak parfüm değil natürel yağları karıştırıp bir şişe içinde mutluluğu da kokusunu da saklıyorduk.

UD (OUD)

Şuan elimizde değil testerlar ile arada kaynadı. (zaman içinde kısmetse elimizde olur)

Daha önceki yazdığım kısa bir kesit

Mutluluğun kokusu için bir anda mutlu olan ve o anda hızlı kişinin durumunu analiz edip kokusunun profilini saniyeler içinde çıkarmak gerek ve mutluluğun kokusu bir tane olamaz olamaz. Her insan farklı mutluluk yaşar her insanın mutluluğun kokusu ile beraber ne zaman nerede ne için neden neye göre mutlu olduğuna göre bir insanın binlerce mutluluk kokusu yapılabilir.

 

Notalar

Mercan köşk, vetiver, gri amber, lavanta, çikolata, kavun, meşe yosunu, reyhan, gül yağı, gardenya, kasnı otu, champaça, sümbülteber, nergis, Moğol misk, Sibirya misk, sardunya, misk-amber, çay ağacı, bal, Flamingo çiçeği, Diğer notayı unuttum belkide 21… nasıl kokuyor derseniz isteyen olursa anlatırım. 

Sonuç!

Her insanın onlarca mutluluk kokusunu yapmak mümkün olabiliyor. Zor  gibi  görünse de imkansız  değil sadece  aşağıdaki bazı ip uçları örnek olarak yeterli olacaktır.

Psikolojiden anlamak gerek, insanları  analiz edebilme  yeteneği olması lazım iken devamla.

Kokuyu para kazanmaktan ziyade  zevk ile  aşk  ile yapmak insanlara  öğretmek,  bilgi, beceri, hızlı düşünme, anı yakalama  hafızada tutabilmek.

Hafızanın ise  çok  güçlü olması, hayal  gücünün  fevkalade olması,  mutluluğu  veya  herhangi  bir şeyi  burunla  değil hissi olarak  koklayabilmek gerekir.

Son olarak bu  karışımı yaparken neleri seçeceğini bilmek, koku  hafızasının çok  olması,  tecrübe, güven ve döngüyü oluşturabilmek vs.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı