EsansKokuParfüm Tasarımı

Kokudaki Sırrı Bilmek Gerek!

Herkes  Parfüm Yapabilir Mi?

 

Herkes parfüm yapabilir ancak iyi- kötü önemli olan farklı bir parfüm tasarlamak. Belli karışımlar ile ortaya birçok koku çıkarmak mümkün  önemli olan ortaya imzanızı basabilecek bir çalışma yapabilmek gerek.

 

Evet herkes parfüm  yapabilir  ama  parfüm yapamaz.   Garip gelebilir  bu  kelime  hem yapar hem yapamaz evet  yapılır.  örnek vermek gerekirse  hemen hemen  herkes konuşabilir  ama  her insan aynı konuşmadığını biliriz. Kimi konuşur etki eder. kimisi konuşur insanı sıkar, kimisi  sadece  boş konuşur  öyleleri var ki  3 , 5 kelime ile kitap misali konuşur.

koklamak burunla  alakalı değildir  aslında.  Kokuyu burun  vasıtası ile koklarız ancak kokuyu alan beyindir.  Daha  doğrusu  ruhtur. İnsanlar kendi kokusunu koklayamaz. Her insanın  kendine has bir kokusu vardır. Bunu  bazı insanlar  fark edebilir.  kimisi  karanfil kokar, kimisi leylak kimisi misk, kimisi reyhan kimisi itici kokar. bazıları ise fulya kokar,  her insanın daha  doğrusu  ruhunun kokusu vardır ama insan kendi kokusunu  alamaz.  bunun nedeni  beyin bu kokuya alışmış  olması  kısacası kokuların içinde olan kişi  kokuyu az hisseder dışarıdan biri   birçok kokuyu  fark eder.

 

Normalde  de  parfüm sıktığınız  zaman  1 gün kalıcı olsada  15  –  30  dk sonrasında  o kokuyu kişi alamaz  ve bu nedenle sürekli  parfüm  sıkar  çok  rahatsız  edici şekilde  etrafa koku  yayılır  ama kendi  fark edemediğinden  kokunun  tamamen uçtuğunu  sanar.  bu sebeple  günde  2  kere   parfüm  sıkmak  yeterli  olabilir.

Konumuza  geçelim.  Koku  sırdır ve bu sırrında sırı vardır ki sır olarak kalmaya devam etsin.

 

 

 

Koku o kadar sırlıdır ki kokunun da kokusunu koklayabilmek gerek. İyi bir parfüm  tasarlamak için çocukluktan gelen bir  yeteneğin olması gerekiyor. Ancak bunu  zaman içerisinde farkedebilirsiniz. Kokuyu koklamak kolaydır. Zor olan kokunun Kokusunu koklayabilmek ve  kokunun kokusunu  yapabilmektir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı