Elif’te Kayboluşum

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #1293 Yanıtla
  NarKo
  Anahtar yönetici

  La İlaha İlla ALlah Muhammedun Resulu Allahi

  Bi İsmi Allahi ElRahmani ElRahiymi (Başında Elif Vardır. Elifle Başlar.. B ile okunurken Elif Sese gelir. ) Elif ile başlayan Rahman ve Rahiym Olan Allah’ın adı ile demek için neden B önce söylenir? Bilmiyorum… Belkide Elifsiz B denilemeyeceği içindir.. Yani B den sonra Elif Söylenir Ki Yüce Rabb’imizin Adını Dİle Getire bilmek için Elif öyle bir Söylenir ki B hayasından geri çekilir. Allah denilir ve yer göl arş titer Allah dendimi.

  Tüm canlı cansız yaratılmış herbir şey hücresine atomuna çekirdeğine. Nötron, proton, moleküllerinden en küçük gözle görülmeyen evrenler dahi Zİkre başlar “ELİF” öyle bir harftir ki bunun sırrına erebilmek istersen Elif’i kalbine Nakışla… Ya Allah Hu Allah Hu. El Hayyu El Gayyumu El Aliyyu El Aziymu…. Elif eliftir. 1’dir. Bütün Sırlar Elif ile başlar…. Aşk’ın yanışı Elif’den Korlar Yürekleri. Hücrelere işler Elif’in güzelliği. Elif olmadan Allah diyemezsin ki Aşkı Tadasın. Haydi Elif vardır ki, Solunda Lam harfi Lam harfi ile Yanyana Gelerek He harfine birleşir de Elif Tek başına 3 harf solunda. Allah Deriz. Elif diğer harflerin var oluşudur. Elif bilen Elifin Aşkına Vav olur. Elif dedim ya Elif ile başlayan tüm sözlerin başında elif varken elifçe elifle sadece bir tane tek harf ile elifi şiirledim kalbime.

  Yandım üşüyorum sıcakların içinde donuyorken nasılda ELİF hiç birine benzemeyen farkı ile sese geldi. Yağmurların ıslattığı düşüncelerim Elif’e Elif diye diye Ruhumdan kayboldum Elif’in aşkına. Elifin Elif olduğu gibi gerçekti bu düşlerde yok olan benliğim Elife sarılmak istedi. Büküldüm, eğrildim, eridim kül oldum çöllerin ortasında mecnun oldum. Ney’di her sesin ritminde Elif’i duyuran? Elifin manası sırrımda unutuldu sır sırlara sırlandı da sırrımı sırlara sır ettim. Sırrımın sırrına sırdaş olamadım. Ney’di bu sır. Ben kendime bile söylemedim sırrımı bilmiyorum Sırlara kayboluşun sırrından geçerken ayağım takıldı düştüm birden yere kalkamadım tekrar bir kere olsun tekrar kere azda olsa doğruldum olmadı büktüm boynumu Elif’e vuruldum. Allah dedi kalbim Nereden bileyim. Elif dedim elif dedim hep elif dedim elif demeden elif diyemiyorum Elifi unutmak ölümdür Elifi bilene ne mutlu Elif diyene Hu Allah Hu. Ney’den geliyor bu Misk-u Amber kokusu. Sarhoş etti tek bir an saniyeden saliseye rüzgardı gelip geçen beni benden alan Elifin rengi Ney’di bilemedim. Her bakan göz aynımı görüyor acaba Elifi, yoksa elifi göremeyen gözler de çok mu ki? elifi unutmuşlarda sanki Elif’e bakan gözler körmü? Göre Göre baktılar Kördüler. Kalbin görse gözün körse ne fark eder gözün görse kalbin körse…

  ELİF

  Elif’ti tutan beni burada Elife yazamadım daha hiç bir şey Elif Dedim durdum orada düşündüm kaldım tek bir durakta. Soğukladım Çöllerin yanlız kimsesi oldumda bir lale gördüm uzaklarda Elif sandım baksana serap mı gördüm ki yaklaştıkça kayboldu kaç seneden beri elife koşarken çoştuğum her anda Elif diyordu tüm bedenim Allah diyordu zikreden kalplerin her atışında o ahenkti musikinin içinde okudum bir kitapta yazdığım bu tek kelime ile başlayarak Allah diyordu zerreciklerden dağların titremesi, arzın sarsıntısında kapanan secdeye eğilen bükülen kıvrılan, yanan, üşüyen, kaybolan hiçliğe hiç birimizden hepimize kadar yoktuk vardı Elif ve La İlaha İlla Allah Muhammedun RasuluAllahi.

  • Bu konu 1 ay 4 hafta önce önce NarKo tarafından değiştirildi.
  • Bu konu 1 ay 4 hafta önce önce NarKo tarafından değiştirildi.
  • Bu konu 1 ay 4 hafta önce önce NarKo tarafından değiştirildi.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
Yanıtla: Elif’te Kayboluşum
Bilgileriniz:
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı