Cuma SelamlığıÖzel KarışımVideo

Cuma Selamlığı Kokusu (esans)

SULTAN 2. ABDULHAMİD HAN KOKUSU

 

II.  Abdulhamid Han’ın  kullanmış olduğu Osmanlı kokularından Cuma Selamlığı  Hakkında!

 

Sultan II. Abdülhamid Han’ın Cuma Selamlığından bir kesit anı.

Sultan II. Abdülhamid her  zaman  ki  gibi  bir Cuma günü sabah namazını kılmış ve hemen ardından gene  Beşiktaş’taki Ertuğrul Tekke Camisine gider. Bu camide bulunan  hocası ile görüşür ve  hemen ardından ise tekrar, Yıldız Hamidiye Cami’nin minaresinden Cuma Salasının sesleri   işitilir ve sela okunduğu sırada   cebinden bir şişe çıkararak  (bu şişe Sultan ıı.  Abdulhamid han hz. özel bir şişedir ). Bu şişede kendine özel bir karışımdan oluşan koku bulunuyordu…

 

Sultan  Abdulhamid  Han Hz.  Kendisine özel olan bu özel kokuyu  Allah’ın (c.c) huzuruna çıkmadan evvel (Namaza geçmeden evvelce  ) Genel olarak  Sadece ve  sadece  Cuma günleri sürdüğü  bilinmektedir bu  sebeple  Cuma  günleri cuma selamlamasıda gerçekleşmekte olduğundan cuma selamlamasının sonrasından  ibadetini  yerine  getirmekte idi. Gene  bu adeti gerçekleştirmişti.

Cuma  gününe özel  kullandığı  bu özel  şişeyi çıkarıp sağ avuç içine olduğu söylense  de tam olarak  sağ veya  sol bunu bilemiyoruz. Sunnet olan  sol  avuç içi  olduğunu bir yerden  dinlemiştim.  Araştırmak gerekir.Kelime-i Şahadet getirerek  bir miktar miktar damlattı ve o mübarek yüzüne ve sakalına sürdü. Cuma  günleri    gerçekleştirdiği  bu  adet  Sultan ll. Abdulhamid Han’a  ait bir  adettir.

 

Bu sebeple Cuma  selamlığı denilmiştir.  Cuma  selamlığı kokusu çok  güzeldir.   Bunun  orjinali   Osmanlı  arşivlerinden formülü çıkarılarak    3 sene boyunca  emek verilerek aynısı  yapılmıştır. BİHTER TÜRKAN ERGÜL hanım efendi bunu başarmıştır. Eğer orjinal ve tamamen natürel temin etmek isterseniz tavsiye ettiğimiz BİHTER TÜRKAN ERGÜL hanım efendinin ürünüdür.

 

Cuma  selamlığı  orjinali   pahalı  gibi  gelebilir ancak sonuçta   pahalı   sayılmaz o  sırlı   rahiya ve  uzun zaman içinde  aynı kokunun   çıkarılması  zor bir iş  ve  cuma  selamlığı alıp sizi Osmanlı zamanına kadar  götürür.  Gül ve  Oud  baskın olmakla birlikte    muhteşem  bir kokudur.  Bunun     sentetikleride  vardır.  Ancak bunlar kaliteli  fakat  natürel  değildir.

BİHTER TÜRKAN ERGÜL KİMDİR?

Koku uzmanı ve sosyolog olan Bihter Türkan Ergül; 1978 yılında Bulgaristan’da doğdu. 6 yaşında Türkiye’ye geldi. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar özel sektörde yönetici pozisyonunda çalıştı.

Kokulara olan merakı 6 yaşında başladı. 15 yaşından itibaren bitkiler ve kokuların insan psikolojisi üzerindeki etkilerini araştırdı.

Bitkilerin ve kokuların insan hayatında büyük yeri olduğunu düşünen ve bununla ilgili bilgilerini insanlarla paylaşan Ergül, bunun dışında yaşam koçluğu yapıyor; Reiki, NLP, EFT ve kuantum konuları üzerine çalışmaya devam ediyor…

bu kısım alıntı: http://bihterturkanergul.com/

II Abdülhamit Han cuma selamlığı kokusu Video izle

 

HANEDAN KOKUSU CUMA SELAMLIĞI ESANSI

Natürel – Doğal ve istediğiniz herhangi bir esans koku istekleriniz için bana ulaşabilirsiniz. iletisim@ibrahimfirat.net ibo.firat@gmail.com Tlf: Whatsapp: 0531 289 87 39 (İbrahim Fırat “ANA İLETİŞİM” ) 0 537 686 89 19 (Kasım Fırat )

Abone Olmak İçin https://www.youtube.com/user/ibofirat34

 

Esans7 web sitemizde yayınlanmış olan yazıları okuyabilir daha fazla detay edinebilirsiniz

UD Hindi (sandal) Gül Yağı (civet miski) Miski-Amber

Kamboçya (UD) Oud

Kum Gülü Kokusu Esans

Meşe Yosunu Kokusu

Misk kedisi (civet miski )

GÜL YAĞI GERÇEK Mİ?

Misk Ceylan Miski

Ravza gülü Esans

Misk-i Amber Natürel

Beyaz misk, oud, vs. esanslar

Natürel Oud Gül Misk Amber

Isparta Kaliteli Gül Yağı

Hindistan Co2 Distile Yağı Natürel Koku

Gül Yağı Deneyi

Dracaena cinnabari ağacı (ejder kanı ağacı)

Mercan Köşk Natürel Koku

Bazı Natürel Kokular Resimleri

Misk Nedir? (Ceylan Miski)

Çay Ağacı Yağı

Kabe Özel Karışım Esans

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı