EsansMakaleNatüreL KokularNiş ParfümÖzel KarışımParfüm Tasarımı

7 notalı 3 katmanlı harmanlı özel parfüm tasarımı

Esans Özleri Natürel Özel Tasarım

Tümdetayları ile birlikte yazıldı. Sadece size yapmak kaldı.

Natürel Yağlar (kokular) dünya çapında pek çok bilinmesede daha doğrusu ilgi görmesede natürel kokuları bilenler natürel koleksiyonluğu mutlaka olur.

Bu nedenle natürel kokuları keşfetmek gerekir her ne kadar pahalı olsa bile değer. Öyle kokular var ki belki bile duymadığınız çok muhteşem kokan onlarca natürel kokular var.

Koku ruhun sevmesidir. Her insan koku sevmez. Koku doğuştan gelen bir şeydir. Her insan parfümör olamaz olsa idi dünyada sayılı kişiler olmazdı.

Koku sevmek ALLAH (C.C) insana ihsan ettiği nimettir. natürel kokuları her insan anlamayabilir fakat natürel kokuların her biri ayrı değerde ve nüeansta hepsine hayran olur insan.

Giriş

İki çeşit kokucu vardır. Bunlardan biri koku satıcısı kokuların ismini ve kokuları bir nebze bilir sadece ticaret amaçlı bunu yapar.

İkincisi ise doğuştan koku hayatında yer etmiştir. Her türlü koku ilgisini çeker ve zamanla koku işine girer deneme yanılma yöntemleri ile birçok hatalar yaparak aradığı kokuyu tutturmak için uğraşır.

Uğraşır ancak birçok natürel kokular çöp olur fakat gene vazgeçmez ve yıllar sonra öyle bir kıvama gelirki artık hatalarından sonra istediği her türlü kokuyu yapabilir. Kimisi parfüm tasarlar çok azı ise parümör olur.

Parfüm tasarlamak zor iştir. Bazıları bir pafümü yapmaık için onlarca deneme yaparak sonunda iyi bir parfüm ortaya çıkarabilir.

Fakat marka parfümler kullananlar en çok satılan bilinen güzel parfümleri kullanırlar fakat bu parfümleri binlerce insan kullanır ve birçok insan anında hangi parfüm olduğunu tanır.

Ancak ben parfüm konusunda biraz farklı düşünüyorum. Kendime özel ve daha önce kimsenin burnuna değmemiş nüanslar ile çok iyi notalarla harmanlanmış insanı mest eden özellikle kendimi ve bana özel parfümler tasarlamayı severim.

Şu var ki benim tarzım çok farklı benim gibi yapan varmı bilemiyorum. Normalde parfüm tasarlamak için koku profili için notaları özenle seçerek uyumlu ve karaktelerini bilerek piramit oluşturulur buna göre yapılır.

Ben tamamen sayılsal değerleri kullanarak iboloji tarzını kullanarak tasarlarım fakat bir parfüm tasarımını yapar ancak aynısını asla bir daha yapmam.

Çünkü notalama olayını not alarak değil. bazı oranlarla değil sadece ve sadece göz ve gönül kararı bazen tek nota ile yaparım bazen 22 bazen 345 nota dahi kullanırım ki bu çok tehlikli notaları çoğaltınca en ufak hata tümünü mahvedebilir.

Örnek olarak 20 notalı üst, orta ve dip notaları tamamladık ve çok güzel oldu ama sanki bir şey eksik diye düşündük ve lavanta ekleyelim hissi ile 21 notaya tamamlamak için lavanta yağını damlattınız ancak lavanta çok tehlikeli notadır.

Bir damlası tüm parfümü bozabilir bunu öyle bir ayarlamak gerekirki her insan cesaret edemez. Ben bazı parfümlerim de lavanta yağı kullanırım fakat yarım damladan daha az koyduğum olmuştur ki o bile zamanında bozmuştur.

Bu sebeple lavanta notasını dikkatli kullanınız. Tabiki şimdi benim tarzım göz hatta gönül kararı olarak notalamamdan çıkan her parfüm en iyi parfümlere kafa tutabilir.

Esans Parfüm Notalama Devamını  Okumanızı Tavsiye Ediyoruz.

1 ay kalıcı parfüm de elde edebilirim. 5 dakika kalıcıda. genel olarak natürel esanslar kullanıldığı için notalar çoğaldıkça 21 nota eklediğimi düşünürsek bunlar şunlar olsun.

Üst nota: lavanta, Kutsal reyhan, çikolata, tarcın, tütün, kapiçino ve kavun

Kalp nota: biberiye, mercan yasemini, Sarı Michelia Champaca çiçeği, Isparta Gülü yağı, vanilya, gardenya, Sümbülteber çiçeği…

Dip Nota: Tibet miski, Meksika Amberi, Paçuli, Ejder Kanı, Deniz kabuğu Miski, Sandal, Kamboçya Oud..

Bu Aşamaya Dikkat  Ediniz

Bu notalardan parfüm yapabilirsiniz size nasıl yapılacağını anlatacağım ancak bunlar natürel kokular olduğu için biraz çok para gerekicek.

Her katmanda 7 nota var. kelime sayısı: 36 karakter sayısı: 297 { toplamda 21 nota ile bu parfümü harmanlayacağız. }

Karanlık bir şişe içine öncelikle misk ve amberi ekleyin karıştırın. serin bir yere koyun 2 gün boyunca beklesin ve günde 3 kere çalkalayın. sandal, paçuli ve oud üstüne ekleyin 5 gün serin yerde bekletin ara sıra çalkalayın. ejder kanı ve deniz kabuğu miskini de ekleyin 7 gün daha bekletin.

Devam..

Toplamda toplamda 17 gün beklemiş olacak. {sayısal hesabı ile 2+3+5+7+17= 34 eder. 3*4 ise 12 eder ve dip notamızı % 12 oranında esans ekleyeceğiz.

Bunun için şunu yapınız. misk 2 damla, amber 3 damla, sandal yağından 5 damla, paçuli 3 damla, oud 2 damla. deniz kabuğu miskinden ise 7 damla ekleyin. ejder kanı yağından ise 4 damla ekleyin.

sayılasal veriler: 21 damla dip notaya eklendi tüm esanların sayısıdır. 21 tersi 12 yani 21+12=33 [2+1=3 / 1+2=3 ]3*3=9 /3+3=6 96 kafanız çok karışacak biliyorum ancak tarzım bu. 9 u ters çevir 6 altıyı ters çevir 9 ve 9+6=15 /// 1+5=6 #####6*9=54 ///5+4=9 sayılara odaklanın bunlar tesadüfen denk gelemez.

Buraya kadar toplam sayı: 928 9*2*8=144 eder. 1+4+4=9 eder. 11 adet 9 ve 7 adet 6 var. 11*9= 99 eder. 9+9=18 /1+8=9 <<< >>>> 9*9=81 /8+1=9 ve dikkat ediniz 18+81=99 eder. 9+9 =18 9*9=81 18ve81 rakamlarından sadece 8 leri alarak ve 1 leri de hesaplarsak 11+88=99 eder.

11*88=77 eder (başa döndük) 7*7=49 //4*9=36 {3+6=9} 3*6=18////1+8=9 (kokunun adı 9 olacak)

Kalp notamızı: %33 oranında yapacağız. Gül çok baskın bir notadır. Bu yüzden iyi ayar yapmak gerekir. Tıpkı bir müzik notalamak gibi hatta müzikeşliğinde yapın. aman ha gül yağını ne az ne çok kararında olsun. birdamla fazla gül yağı tümünü gül kokutabilir. bu yüzden. aşağıdaki kurala uyun.

8 damla gül yağı. Champaca çiçeği 12 damla. biberiye 3 damla, mercan yasemini 2 damla, gardenya, 1 damla, vanilya 4 damla, Sümbülteber çiçeği yağından ise 3 damla… toplamda 33 damla eklendi. 9 gün bekletin.

Sayılarla hesap: toplamda 9 adet sayı ve rakam vardır.

Tüm sayıların çarpımı 2052864 eder. 2+5+2+8+6+4=27 eder. 2+7=9 eder.

Dip:nota %12 kalp nota: 33 toplamı ise 45 ederse 4+5=9 ediyor.

Son olarak üst nota: %55 oranında nota eklenecek.

lavanta 7 damla, Kutsal reyhan 12 damla, çikolata 19 damla, tarcın 4 damla, tütün 3 damla, kapiçino 2 damla ve kavun 3 damla.

Tüm sayıların çarpımı: 114912 {1+1+4+9+1+2= 18 eder.

Ve sonuç olarak 1+8 = 9 ederse……?!!!!! bu parfümün adı 9 olur.

Ve son aşama. 150 ml parfüm şişesinin içine dip nota ve kalp notayı ekleyin. 7 gün daha bekletin. sonrasında ise üst notayı tamamen ekleyin 9 gün bekletin. saf su kullanmayın. sadece etilalkol ekleyin kalan kısmına. dandik ucuz olanından değil.

Sonuç

Kimyagerlerin kullandığı kaliteli etananol (Formül: C2H5OH Kaynama noktası: 78,37 °C Kimyasal formül: C2H5OH) en az % 95 oranında olanından ekleyin ve bekletin soğukta sonra kullanabilirseniz kullanın. Çünkü kullanmaya bellki kıyamazsınız. Bu parfüm çok özel bir parfüm olur. Yapabilirseniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı